Gergi tavan film ısınma ve germe tarafından yapılan ideal bir tavan yüzeyi. Geleneksel yöntemlerle çok çalışma ve çaba gereklidir kullanarak bu tür düzgünlüğü elde etmek için, ancak, herhangi bir çatlak ve kırışıklıkları görünür dair hiçbir garanti yoktur. Tasarım konusunda son derece sınırsız imkanlar sağlayarak çok geniş alanlar tek parça halinde uygulanabilen monolitik yapısı sayesinde tüm dünyada  en sık kullanılan ürün gergi tavan sistemleridir.

Gergi tavan sistemleri sürekli geometrik veya 3 boyutlu detaylarla tavanların parçalar halinde belirli bir bütünlüğe ulaşan tasarımlarına ucuz zahmetsiz ve esnek çözümler sunar. Her türlü çerçeve üzerine gerilebilir, 3 boyutlu, kubbe, dalga, kavis, zig zag, kolaj vb gibi uygulamaları tavanların istediğiniz noktalarında kullanma imkanı sunarak arzu ettiğiniz vurguyu yaratır. Gergi tavan sistemleri kullanarak parçalardan bütüne ulaşan yaratıcı tavan tasarımları yapabilir serbest çalışmalarla mekanı zenginleştirebilirsiniz.

Gergi Tavan malzemesi yaratmak istediğiniz ambiyansa uygun ışık ve yansıtma efektleri için size harika fırsatlar sunar. Soğuk, sıcak, homojen ışık uygulamaları ile mekanlarda yaratmak istediğiniz ambiyansı kusursuz olarak oluşturur. %80 ve üzerindeki ışık geçirgenliği ile floresan, led, spot, fiber optik ve ışık toplarıda dahil olmak üzere tüm renk, renk geçiş ve renk değişikliği efektlerini yaratmak için dünyadaki en uygun malzemedir.